Grapefruit houdt mogelijk de nieren gezond
De bittere smaak van grapefruit komt van de stof naringenin. Taiwanese onderzoekers hebben ontdekt dat naringenin bij muizen waarschijnlijk beschermt tegen nierschade. Ook voor de bloedsuiker was het goed. Het moet nog worden onderzocht bij mensen. Het is in ieder geval al bekend dat grapefruit niet gegeten mag worden door mensen met diabetes die statines slikken.
Naringenin zorgt voor de bittere smaak in onder andere grapefruit, citroen en het zit ook in tomaten. Eerder onderzoek heeft al positieve gezondheidseffecten van dit stofje aangetoond voor mensen met diabetes. Uit de nieuwe studie komen nu ook goede effecten op de werking van nieren.
Alhoewel kan blijken dat grapefruit goed is voor mensen met diabetes, mag het absoluut niet gegeten worden door mensen die ook statines (cholesterolverlagers) slikken. Grapefruit versterkt de werking van deze medicijnen, waardoor bijwerkingen kunnen ontstaan.
De onderzoekers zeggen dat verdere studies nodig zijn om de veiligheid te testen voordat dit dieet gebruikt kan worden door mensen.
De Taiwanese onderzoekers publiceerden de resultaten in de Journal of Agricultural and Food Chemistry. > Meer over gezond eten met diabetes
Meer nieuws
Wie te weinig heeft van het hormoon testosteron, heeft mogelijk meer kans op diabetes type 2. Dit schrijven Britse wetenschappers in het internationale tijdschrift Diabetes.
Dinsdag 15 mei was een spannende dag voor Klaar Straatman (11). Klaar heeft diabetes type 1. Met veel enthousiasme organiseerde zij gisteren de Suikerklontjesrace op haar school De Mariaschool in Paterswolde. Met de race legt Klaar op een speelse manier uit wat het betekent om diabetes type 1 te hebben. Kinderen met diabetes krijgen nog te vaak te horen dat het hun eigen schuld is dat ze deze ziekte hebben. Volkomen onterecht.
Er is veel te weinig begrip voor kinderen met diabetes en hun omgeving. Kinderen met diabetes krijgen nog te vaak te horen dat het hun eigen schuld is dat ze deze ziekte hebben. Volkomen onterecht; stelt het Diabetes Fonds.
Collecteorganisatoren (collecteteamleiders en wijkhoofden) die 5, 10, 15 , 20 of 25 en zelfs 30 jaar actief zijn bij onze jaarlijkse collecte ontvingen donderdag 10 mei van onze waarnemend directeur, Hanneke Dessing, een prachtige oorkonde.
Goed nieuws voor mensen die alle diëten proberen maar nog steeds hun ideale gewicht niet hebben: gezonde gewoonten zijn belangrijker dan het getal op de weegschaal. Dat blijkt uit een grote Amerikaanse studie.
Het jaar 2011 stond voor het Diabetes Fonds in het teken van inzicht en impact. In het Jaarbeeld 2011 “Resultaat in zicht” ziet u de hoogtepunten van het afgelopen jaar. Of lees het volledige uitgebreide Jaarverslag 2011.
Het Diabetes Fonds en TNO starten samen een vernieuwend gezamenlijk onderzoeksprogramma. Daarvoor hebben zij vandaag getekend. Dit programma moet leiden tot een betrouwbare manier om zonder prikken je bloedsuiker te meten. En aan een techniek die genezing van diabetes type 1 weer een stap dichterbij brengt.
