Mexicaanse griep is lichte epidemie
Er is sprake van een griepepidemie wanneer van elke 100.000 inwoners meer dan 50 griep hebben. Vorige week hadden 76 van elke 100.000 inwoners in Nederland de nieuwe (Mexicaanse) griep. Daarom is in Nederland nu officieel sprake van een epidemie van de nieuwe griep.
Het feit dat men nu spreekt van een ‘epidemie' slaat alleen op het aantal mensen dat op dit moment de Mexicaanse griep heeft. Het zegt dus niks over de ernst van de ziekte of over hoeveel mensen er aan zijn overleden.
De Mexicaanse griep is niet gevaarlijker voor mensen met diabetes dan gewone griep. Wel is de kans groter dat mensen met diabetes ziek worden nadat ze met de Mexicaanse griep besmet zijn.
De eerste vaccins tegen de Mexicaanse griep zullen waarschijnlijk binnen een paar weken beschikbaar komen. Het RIVM adviseert de minister van Volksgezondheid bepaalde risicogroepen voorrang te geven voor vaccinatie zodra de eerste vaccins beschikbaar zijn. Omdat voor mensen met diabetes de kans groter is dat ze ziek worden na besmetting met de Mexicaanse griep, behoren mensen met diabetes tot de risicogroepen.
Meer informatie
De nieuwe griep en diabetes - vragen en antwoorden over de Mexicaanse griep voor mensen met diabetes
www.grieppandemie.nl - website voor de campagne 'Grip op griep' van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en sport
www.postbus51.nl - biedt actuele publieksinformatie
telefoon: 0800 - 1100 (gratis) op werkdagen van 8:00 - 20:00 uur en in het weekend van 9:00 - 17:30 uur
www.rivm.nl - biedt informatie voor professionals
Meer nieuws
De totale opbrengst van de collecteweek 2011 is bekend: € 1.822.645,20. De opbrengst is ten opzichte van vorig jaar ongeveer gelijk gebleven.
Een voet of zelfs been verliezen. Het is één van de nare gevolgen waar mensen met diabetes mee te maken kunnen krijgen. Gelukkig is dit steeds beter te voorkomen. Goede voetzorg is daarbij een belangrijke factor.
In een nieuw onderzoek is aangetoond dat het risico op aangeboren afwijkingen bij een baby verviervoudigt als de moeder diabetes heeft. De resultaten van deze studie zijn recentelijk gepubliceerd in het blad Diabetologia.
De overheid gaat de komende jaren 700 miljoen euro bezuinigen op onderzoek. Dat is een daling van zo’n 10 procent op het totale bedrag dat de overheid in onderzoek steekt. Zo blijkt uit een voorpublicatie van het Rathenau Instituut. Om het diabetesonderzoek in Nederland toch door te laten draaien, zal nog meer een beroep gedaan worden op het Diabetes Fonds.
Veel cola met suiker drinken is ongezond. Niet alleen omdat je er dik van wordt, maar het zorgt ook nog eens voor te veel vet op de verkeerde plek. Dat blijkt uit nieuw Deens onderzoek. De suiker lijkt de boosdoener.
Meer dan een derde van psychiatrische patiënten die antipsychotica gebruiken laten voortekenen van diabetes zien, zo bevestigt een internationaal onderzoeksteam. Er zou meer aandacht moeten zijn voor dit verhoogde risico op diabetes.
Amerikaanse onderzoekers hebben een nieuw eiwit gevonden dat mogelijk een rol speelt bij het ontstaan van diabetes type 1. Het eiwit is nauw betrokken bij het regelen van de bloedsuikerspiegel, die bij diabetes ontregeld is. Dat is deze maand gepubliceerd in het vaktijdschrift ‘Pancreas’.
