Grote investering in behandeling moeilijke wonden

14 juli 2025
Zorgverlener behandelt voet met apparaat PLASOMA van het bedrijf Plasmacure
Plasmacure

Het bedrijf Plasmacure heeft 16 miljoen euro gekregen van investeerders. Zo kan Plasmacure hun behandeling om wonden te genezen verder ontwikkelen. Deze behandeling met koud plasma is speciaal voor wonden die moeilijk genezen, zoals voetwonden bij diabetes. Het Diabetes Fonds investeert al vanaf het begin in Plasmacure, zodat mensen met diabetes met vervelende voetwonden een goede behandeling krijgen.

Bij mensen met diabetes kunnen wondjes slecht dichtgaan, bijvoorbeeld wondjes aan de voeten. Een klein voetwondje kan al snel een groot probleem worden. Het kan gaan ontsteken. En soms is zelfs een amputatie nodig. Een betere behandeling om voetwonden te genezen is dus hard nodig. Hier werkt het Nederlandse bedrijf Plasmacure aan, met steun van het Diabetes Fonds.

Investering Diabetes Fonds in Plasmacure

Al vanaf het begin investeert het Diabetes Fonds in Plasmacure, om de behandeling met koud plasma verder te brengen voor mensen met diabetes. Onder andere door onze eerste investering heeft Plasmacure nu 16 miljoen euro gekregen van andere investeerders. Hiermee kan Plasmacure groter worden en de behandeling verder verbeteren. Zo kan de behandeling met koud plasma een vaste plek krijgen in de zorg in Nederland en in het buitenland.

Investering via Business Development programma

Binnen het Business Development programma van het Diabetes Fonds geven we veelbelovende ideeën en projecten een vliegende start. Met onze investering kunnen deze ideeën voor mensen met diabetes worden doorontwikkeld naar de praktijk. Grotere investeerders kunnen daarna vaak ook de stap zetten, zoals bij Plasmacure. 

Bij het Diabetes Fonds zetten we ons in om goede ideeën verder te brengen, zodat ze mensen met diabetes écht gaan helpen. Plasmacure is daar een voorbeeld van.

Behandeling met koud plasma

Koud plasma is een speciale vorm van gas. Een behandeling met koud plasma kan helpen om wonden sneller te laten genezen, op een veilige manier. Dit bleek uit eerder onderzoek door dr. Edgar Peters van het Amsterdam UMC, gefinancierd door het Diabetes Fonds. Deze behandeling werd door Plasmacure verder ontwikkeld.

Plasmacure ontwikkelde een speciaal apparaat: PLASOMA. Op de wond wordt een pad geplaatst. Het apparaat brengt koud plasma onder de pad, op de wond. Het koude plasma doodt bacteriën, virussen en schimmels in de wond. Ook zorgt het voor een betere doorbloeding en verbetert het de groei van nieuwe huidcellen.

Behandeling van voetwonden bij diabetes

Mensen met voetwonden hebben vaak hulp nodig van de thuiszorg of van mantelzorgers. Ook gebruiken ze soms een rollator of speciale schoenen om de wond te ontlasten. Met de behandeling met koud plasma kan de wond beter en sneller genezen. Ook kan de behandeling ervoor zorgen dat de wond niet gaat ontsteken. Zo kan een amputatie worden voorkomen. Mensen krijgen zo hun vrijheid terug, ze kunnen vaak weer beter bewegen. De behandeling met koud plasma kan ook voor andere soorten wonden worden gebruikt, zoals brandwonden.

Het Diabetes Fonds werkt keihard aan een beter leven met diabetes. Dit doen we ook door te investeren in onderzoek, bijvoorbeeld naar complicaties bij diabetes. Zo kunnen we complicaties steeds beter behandelen en voorkomen.

Doe een gift

Vrij van het dagelijkse gedoe rond bloedsuiker, van hypo’s, hypers en van zorgen over complicaties. Daarom investeren we in onderzoek, voorlichting en praktische oplossingen die het leven met diabetes makkelijker maken.
  • Maak meer onderzoek mogelijk 
  • Jouw donatie helpt
  • Voor een toekomst vrij van diabetes

Meer over onderzoek naar complicaties bij diabetes

Oorzaak hersen­ziektes vinden bij mensen met diabetes type 1

Investering
€ 100.000
Status
Lopend
Beeldschermen met afbeeldingen van hersenscans

Betere zorg door uitbreiding diabetes­register

Investering
€ 200.000
Status
Lopend
ICT-medewerker met laptop in groot datacenter

Zorgt glucose­sensor voor beter herstel na operatie?

Investering
€ 115.000
Status
Lopend
Vrouw scant continue glucose monitor op arm

Zorgt een schomme­lende bloedsui­ker voor ontstekin­gen?

Investering
€ 350.000
Status
Lopend
Man en kinderen op een grote schommel