Gezond leven houdt je jaren langer gezond

8 februari 2019

Mensen van 45 jaar of ouder lijken gemiddeld jaren langer te leven als ze niet roken en geen hoge bloeddruk of overgewicht hebben. Ook worden ze gemiddeld pas later ziek. Dit blijkt uit de Rotterdam Studie.

Voor de 'Rotterdam Studie' volgden onderzoekers van het Erasmus MC tussen 1990 en 2012 zo'n 9.000 mensen van 45 jaar en ouder in de wijk Ommoord in Rotterdam. Maar liefst 90 procent van de gezonde 45-plussers lijdt op latere leeftijd aan diabetes, hart- en vaatziekten, kanker, beroerte, chronische longziekten of dementie en Parkinson. Een derde van hen heeft meerdere ziekten. Bij mensen die niet rookten en die geen hoge bloeddruk of diabetes hadden, kwamen deze ziekten minder vaak voor.

Belang van gezond leven

De onderzoekers concluderen dat - in ieder geval in deze wijk in Rotterdam - mensen van 45 jaar en ouder die niet roken en geen hoge bloeddruk of overgewicht hebben, gemiddeld pas later vervelende gezondheidsproblemen krijgen. Ze leven ook gemiddeld langer dan leeftijdsgenoten die roken en deze problemen wel hebben. De bevindingen in de Rotterdam studie onderstrepen dus weer het belang van een gezonde levensstijl.

 

De Nationale Suiker Challenge gemist?

Wil je ook 7 dagen eten en drinken zonder toegevoegde suikers? Je kunt ook later meedoen. Dat scheelt gemiddeld 86 suikerklontjes per week! Schrijf je gratis in en krijg ook de smaak te pakken.

Doe nu mee!
Groente en fruit in de vorm van een ijsco

Meer nieuws

Cure One brengt genezende behandelingen voor diabetes type 1 dichterbij

14 november 2025
Prof. dr. Eelco de Koning, Cure One

Meer kans op nierschade bij diabetes type 2: controleer je waarden

3 november 2025
Frank met chronische nierschade in gesprek met Eric

Poep-pil zorgt voor stabielere bloedsuiker bij diabetes type 1

8 oktober 2025
Pil met darmbacterieen

Bloedsuiker van mannen vaak anders dan zij denken

18 juli 2025
Man bekijkt zijn bloedsuikermeter