Nieuwe therapie tegen blindheid in ontwikkeling

18 juni 2015
Still uit video Goed blijven zien bij diabetes met Prof. dr. Reinier Schlingemann van het AMC in beeld
External video URL

Iedereen met diabetes is er bang voor: slechter gaan zien. Deze beruchte complicatie van diabetes komt doordat bloedvaten in het netvlies gaan lekken. Prof. dr. Schlingemann werkt aan een oplossing, gefinancierd door het Diabetes Fonds.

Het is een schrikbeeld voor iedereen met diabetes: slechter zien of zelfs blind worden. Dat komt deels door vochtophoping in het oog, nadat bloedvaatjes zijn gaan lekken. De komende vier jaar werkt het team van prof. dr. Reinier Schlingemann van het Academisch Medisch Centrum (AMC) aan de basis voor een nieuwe oogtherapie.

Lekkage stoppen

Schlingemann: “Er is behoefte aan meer en betere methoden om lekkage tegen te gaan. Hoe beter we begrijpen hoe die lekkage in z’n werk gaat, hoe dichter we komen bij een manier om hem te stoppen.”

Nog veel geduld nodig

De onderzoekers in Amsterdam ontdekten eerder hoe lekkage van vocht en eiwit in het oog ontstaat, en hoe ze die kunnen verminderen door een bepaald molecuul af te remmen. Nu zetten ze de volgende stap naar het ontwikkelen van een therapie. Daar is overigens nog wel veel geduld voor nodig: het kost enkele jaren voordat fundamenteel onderzoek zijn vertaling vindt in de praktijk.

Verklein de kans op complicaties

Lees korte en duidelijke uitleg in de gratis brochure met:

  • Welke complicaties zijn er?
  • Wat doe je eraan?
  • Tips voor een kleiner risico
Ontvang de gratis brochure
Voorkant brochure complicaties van diabetes

Meer nieuws

Cure One brengt genezende behandelingen voor diabetes type 1 dichterbij

14 november 2025
Prof. dr. Eelco de Koning, Cure One

Meer kans op nierschade bij diabetes type 2: controleer je waarden

3 november 2025
Frank met chronische nierschade in gesprek met Eric

Poep-pil zorgt voor stabielere bloedsuiker bij diabetes type 1

8 oktober 2025
Pil met darmbacterieen

Bloedsuiker van mannen vaak anders dan zij denken

18 juli 2025
Man bekijkt zijn bloedsuikermeter