Update van Voedingsrichtlijn en brochure over gezond eten met diabetes

Vandaag is een herziene Voedingsrichtlijn diabetes uitgebracht door de Nederlandse Diabetes Federatie. De voedingsadviezen kregen een update en uitbreiding vanuit de wetenschap. Ze staan ook in de vernieuwde brochure 'Lekker en gezond eten met diabetes' van het Diabetes Fonds.
Op internet staat van alles over hoe je zou moeten eten als je diabetes hebt. Vaak spreken de adviezen elkaar tegen, en ze zijn lang niet altijd betrouwbaar. Terwijl voeding een grote invloed heeft op de bloedsuiker en gezondheid, dus een houvast is wel handig.
Daarom heeft de Nederlandse Diabetes Federatie (NDF) een Voedingsrichtlijn voor diabetes, voor professionals in de diabeteszorg. Om de paar jaar krijgt de richtlijn een update op basis van actuele wetenschappelijke inzichten. Die zijn dit jaar verzameld door onderzoekers van Wageningen University & Research, met steun van het Diabetes Fonds.
Voedingsadvies in gratis brochure
Het Diabetes Fonds heeft de adviezen van de voedingsrichtlijn leesbaar samengevat in de brochure 'Lekker en gezond eten met diabetes', die ook is vernieuwd. De brochure is bedoeld voor mensen met diabetes type 1 of 2, vrouwen met zwangerschapsdiabetes of mensen met een verhoogde kans op diabetes type 2.
Welke voedingspatronen?
De vernieuwde voedingsrichtlijn is bijgewerkt en ook uitgebreid. Zo is er extra aandacht voor voedingspatronen die helpen om de bloedsuiker in balans te houden, en langer gezond te blijven. Zoals mediterraan, vegetarisch en koolhydraatbeperkt eten. Ook staan er praktische adviezen in voor de begeleiding van mensen met overgewicht.
Lekker en gezond eten met diabetes
Gezond eten heeft veel voordelen voor je lichaam. Gelukkig kan gezond heel lekker zijn! Ontdek het in de gratis brochure:
- Adviezen en tips in heldere taal
- Vanuit de officiële voedingsrichtlijn
- Ook gebruikt door diëtisten en zorgverleners

Recent nieuws
Drie nieuwe onderzoeken voor een beter leven bij diabetes type 1

Stevige aanpak nodig voor gezondere supermarkten

Wandel een half uurtje door je buurtje

Diabetes Risicotest: diabetes type 2 dreigt voor 1 op 3
